First Round Friday | | Quarter Final Friday | | Semi Final Saturday | | Final Saturday | | Final Positions |
| | | | | | | | |
Adam Stanger | 3 | 3-0 ( 11-3 11-3 11-4 ) | Steven Johnston | 0 | Match 1 13/03/20 18.00 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Adam Stanger | 3 | 3-0 ( 11-5 11-3 11-6 ) | Terry Flett | 0 | Match 9 13/03/20 19.40 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Adam Stanger | 3 | 3-0 ( 11-1 11-0 11-3 ) | Connor Scott | 0 | Match 17 14/03/20 14.20 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Adam Stanger | 1 | 1-3 ( 15-13 9-11 11-13 8-11 ) | Finlay Scott | 3 | Match 25 14/03/20 17.20 | Venue: KSRC Court 2 |
| | |
Terry Flett | 3 | 3-0 ( 11-5 11-7 12-10 ) | Tim Barnby | 0 | Match 2 13/03/20 17.00 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Graham Beck | 0 | 0-3 ( 1-11 2-11 0-11 ) | Connor Scott | 3 | Match 10 13/03/20 19.00 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Andrew Moar | 0 | 0-3 ( 0-11 5-11 6-11 ) | Finlay Scott | 3 | Match 18 14/03/20 14.20 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Connor Scott | 1 | 1-3 ( 9-11 8-11 11-7 7-11 ) | Andrew Moar | 3 | Match 26 14/03/20 17.20 | Venue: KSRC Court 3 |
| | |
Graham Beck | 3 | 3-1 ( 10-12 11-6 11-6 11-7 ) | Fraser Bruce | 1 | Match 3 13/03/20 18.30 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Andrew Moar | 3 | 3-0 ( 11-7 11-9 11-3 ) | Caleb Fraser | 0 | Match 11 13/03/20 19.40 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Terry Flett | 3 | (walkover) | Graham Beck | 0 | Match 19 | Venue: |
| | Terry Flett | 3 | 3-0 ( 11-8 15-13 12-10 ) | Caleb Fraser | 0 | Match 27 14/03/20 16.40 | Venue: KSRC Court 1 |
| | |
Connor Scott | 3 | 3-0 | Andrew Torbet | 0 | Match 4 13/03/20 17.00 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Dylan Scott | 0 | 0-3 ( 5-11 5-11 3-11 ) | Finlay Scott | 3 | Match 12 13/03/20 19.40 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Caleb Fraser | 3 | 3-0 ( 11-7 11-5 11-3 ) | Dylan Scott | 0 | Match 20 14/03/20 13.40 | Venue: KSRC Court 2 |
| | bye | | | Dylan Scott | | Match 28 | Venue: |
| | |
Andrew Moar | 3 | 3-0 ( 11-5 11-3 11-3 ) | Maciej Meszka | 0 | Match 5 13/03/20 17.30 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Steven Johnston | 0 | 0-3 ( 3-11 2-11 8-11 ) | Tim Barnby | 3 | Match 13 13/03/20 19.00 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Tim Barnby | 0 | 0-3 ( 4-11 6-11 9-11 ) | Andrew Torbet | 3 | Match 21 14/03/20 13.40 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Andrew Torbet | 3 | 3-0 ( 11-5 13-11 11-6 ) | Maciej Meszka | 0 | Match 29 14/03/20 16.40 | Venue: KSRC Court 3 |
| | |
Caleb Fraser | 3 | 3-0 ( 11-6 11-3 11-7 ) | Duncan Montgomery | 0 | Match 6 13/03/20 18.00 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Fraser Bruce | 0 | 0-3 ( 7-11 3-11 9-11 ) | Andrew Torbet | 3 | Match 14 13/03/20 20.20 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Maciej Meszka | 3 | 3-1 ( 11-4 5-11 11-2 11-7 ) | Andrew Swanney | 1 | Match 22 14/03/20 12.30 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Tim Barnby | 3 | 3-0 ( 11-2 11-6 11-8 ) | Andrew Swanney | 0 | Match 30 14/03/20 16.00 | Venue: KSRC Court 1 |
| | |
Dylan Scott | 3 | 3-1 ( 11-5 11-6 7-11 11-2 ) | Andrew Swanney | 1 | Match 7 13/03/20 17.30 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Maciej Meszka | 3 | 3-0 ( 11-3 11-9 11-5 ) | Duncan Montgomery | 0 | Match 15 13/03/20 20.20 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Steven Johnston | 0 | 0-3 ( 3-11 9-11 7-11 ) | Fraser Bruce | 3 | Match 23 14/03/20 12.30 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Fraser Bruce | 3 | 3-1 ( 11-3 11-6 8-11 11-5 ) | Steven Cursiter | 1 | Match 31 14/03/20 16.00 | Venue: KSRC Court 2 |
| | |
Steven Cursiter | 0 | 0-3 ( 5-11 3-11 8-11 ) | Finlay Scott | 3 | Match 8 13/03/20 18.00 | Venue: KSRC Court 3 |
| | Andrew Swanney | 3 | 3-0 ( 11-7 11-9 11-6 ) | Steven Cursiter | 0 | Match 16 13/03/20 20.20 | Venue: KSRC Court 1 |
| | Duncan Montgomery | 0 | 0-3 ( 7-11 7-11 4-11 ) | Steven Cursiter | 3 | Match 24 14/03/20 13.10 | Venue: KSRC Court 2 |
| | Steven Johnston | 1 | 1-3 ( 6-11 11-6 5-11 7-11 ) | Duncan Montgomery | 3 | Match 32 14/03/20 16.00 | Venue: KSRC Court 3 |
| | |